Lokalita

Rezidence Vyhlídka JH se nachází ve směru z Jindřichova Hradce na Novou Bystřici a to 5 minut od náměstí Jindřichova Hradce.

Území Vyhlídka JH spadá do katastrálního území obce Dolní Pěny. Klidná lokalita je opravdu na dosah centra, což usnadňuje dopravu a žití v tomto místě.

Příjemný pocit navozuje přilehlé okolí Vyhlídky JH. Nejen krásný rozhled na Jindřichův Hradec a okolí Vás ihned nadchne, ale i okolní lesy a louky jsou ideální na procházky a klidné prožití Vašich volných chvil.

Bližší okolí

V docházkové vzdálenosti od rezidenčního bydlení se nachází malá obec Dolní Pěna, která ovšem má co nabídnout. Kromě malebné vesnické architektury se zde nachází několik zajímavostí. Najdete zde krásný zoopark, největší keřové bludiště ve střední Evropě, rozlehlou jahodárnu, která každoročně pořádá samosběry pro širokou veřejnost, dětské hřiště a v neposlední řadě originálně koncipovanou restauraci U pejska a kočičky. Nedaleko vsi je také veřejnosti přístupná střelnice. Cestou k Jindřichovu Hradci narazíte na vyhlášenou čerpací stanici, která kromě standardní nabídky pohonných hmot nabízí také stáčený jindřichohradecký Tuzemák.

Zbylé okolí rezidence obklopuje klidná příroda, a to zejména lesy, louky, rybníky a bývalá pískárna, která byla pro výskyt vzácných druhů rostlin a živočichů vyhlášena přírodní památkou. Tato místa jsou ideální k procházkám, outdoorovým sportům, rybaření, houbaření a tolik důležitému kontaktu s přírodou.

Necelé tři kilometry od Vyhlídky se rozprostírá historické centrum Jindřichova Hradce. V tomto městě najdete mnoho možností volnočasového vyžití i pracovních příležitostí. Je zde několik hodnotných historických a turisticky zajímavých památek, například samotný jindřichohradecký hrad a zámek, bezpočet restaurací, sportovišť, lesopark, půjčovna loděk na plovárně Vajgar a veškeré prvky městské občanské vybavenosti. V části města přiléhající k rezidenci se nachází například aquapark a plavecký bazén, hvězdárna, dětské dopravní hřiště nebo zahradní centrum.

Širší okolí

Jindřichohradecký okres skýtá mnoho zajímavých přírodních krás a turisticky vyhledávaných lokalit. Za zmínku stojí například zámek Emy Destinnové ve Stráži nad Nežárkou, legendární Červená Lhota nebo rozlehlý zámek v Žirovnici. Samostatnou kapitolu by zasloužil Přírodní park Česká Kanada, jehož dominantou je jeden z největších českých hradů – hrad Landštejn, kde můžete, kromě samotné prohlídky historické pevnosti, navštívit i lanový park nebo si zahrát paintball. Na území přírodního parku dále najdete například renesanční městečko Slavonice, malebné údolí s prohánějícími se bizony zvané Bison Ranch nebo pomník Járy Cimrmana. V okolí se dále nachází několik zřícenin, vesnických památkových zón, rozhleden, roztodivných skalních útvarů a za návštěvu určitě stojí i interaktivní prostor zvaný Houbový park (ráj skřítků) s přilehlým Muzeem fosílií, kde si se svými dětmi užijete spoustu zábavy a dozvíte se zajímavé informace nejen o vesmíru, vzniku planety, dinosaurech, ale i o současné české přírodě.